Successful NEETs in Latvia

Aizraušanās ar fotografēšanu pārtop profesijā

Raimonds (23 gadi) uzsāka studijas augstskolā, tomēr pēc laika pieņēma lēmumu tās pamest. Studiju laikā aizrāvās ar fotografēšanu, tāpēc nolēma iestāties Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskolā, kur gada laikā ieguva fotogrāfa kvalifikāciju.

Aizraušanās ar fotografēšanu pārtop profesijā

Ik gadu Jauniešu garantija piedāvā bez maksas 37 profesionālās izglītības iestādēs apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas, saņemt stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, nepieciešamos mācību līdzekļus, bezmaksas dzīvošanu dienesta viesnīcā un karjeras atbalsta pasākumus.

„Pasākums īstenots no 2014.gada, šobrīd jau 2084 audzēkņi ir ieguvuši profesiju,” atklāj Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

http://viaa.gov.lv/lat/es_fondu_projekti/

Dalība konkursā paver jaunas iespējas

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) jauniešiem jau piekto gadu rīko konkursu „Laukiem būt!”, un bez lauksaimnieciskās ražošanas arvien populārākas kļūst cita veida biznesa idejas, īpaši pārtikas produktu ražošanā.

Dalība konkursā paver jaunas iespējas

Pērn uzvaras laurus plūca Ieva un Jānis Sprižas no Mārupes novada. Ieva pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma vēlējusies saimniekot mājās, kur vīrs nodarbojies ar gaļas liellopu audzēšanu, bet sievai radusies ideja par augļu dārzu un tā produkcijas gatavošanu – sukādēm, augļu un ogu bumbiņām, salmiņiem un ievārījumiem ar samazinātu cukura daudzumu.

http://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/

Jaunieši laukos apgūst arodu

Projektā “Proti un dari” Viļānu novadā jaunieši vecuma grupā no 15 līdz 29 gadiem, kas nestrādā un nemācās, aicināti apgūt jaunas iemaņas. Šobrīd projektā iesaistījušies jau padsmit jaunieši.

19 gadus vecā Nadežda no Viļānu novada līdz šim nebija izlēmusi, ko vēlētos darīt pēc skolas beigšanas. Tāpēc neuzsāka mācības kādā no izglītības iestādēm. Rosinot jauniešus attīstīt prasmes, iegūt izglītību vai iesaistīties darba tirgū, Viļānu novadā tiek īstenots projekts “Proti un dari”. Tā ietvaros jauniete apgūst manikīra speciālista arodu.

http://www.lsm.lv/lv/raksts/ikdienai/dzive/

Follow us on: Facebook icon


With the support of the ERASMUS+ PROGRAMME of the European Union

This project has been funded with support from the European Commission. This web site reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.